Riga This Week - FREE RIGA CITY GUIDE made by locals since 1992
Events

Artdocfest

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga notiks no 28. aprīļa līdz 3. maijam.

Tā kā valstī vēl aizvien valda ārkārtas situācija un vēl aizvien brīnumainā kārtā festivāla rīkotāji nav zaudējuši savus ideālus un uzskata, ka svarīgākais kino svētku sakarā ir paturēt dzīva kino ar dzīviem skatītājiem burvības nervu, pandēmijas laika festivāls tiek organizēts dokumentālas filmas uzņemšanas veidā.

Filmas sižets: festivāla rīkotāji atved filmu pie skatītāja vai nelielas “viena burbuļa” skatītāju grupas un dokumentē filmas pirmizrādi klātienē. Pēc filmas seansa notiek jautājumu un atbilžu sesija/autora diskusija ar skatītājiem. Skatītāju grupas apjoms atkarīgs no tobrīd spēkā esošajiem ierobežojumiem, taču festivāla – filmas komanda sola, ka tie būs aizrautīgi skatītāji!

Ja iespējams un droši, autors diskusijā piedalās klātienē, ja tas nav iespējams, autors pieslēdzas tiešsaistē.

Tā kā festivāla filmas uzņemšana notiek ierobežotos apstākļos, septiņos klātienes seansos tiek demonstrēta viena no paredzētajām festivāla programmām Baltijas fokuss. Viens atsevišķš seanss tiek rīkots festivāla konkursa Artdocfest filmai “Gunda.”

Abu konkursa programmu Artdocfest un Baltijas Fokuss žūrijas skatās filmas uz lielā ekrāna. Programmas Artdocfest žūrija strādā klātienē, programmas Baltijas fokuss žūrija strādā attālināti no savām mītnes zemēm.

3. maijā notiek noslēguma ceremonija, tiek paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas.
Tāpat no 1.-3. maijam festivāla ietvaros notiks dokumentālā kino simpozijs.
1. maijā plkst. 11.00 starptautiska diskusija “Dokumentālista misija pasaulē bez barikādēm jeb ko šodien būtu filmējis Podnieks?” Piedalās Baltijas valstu kinematogrāfisti (formāts: tiešsaiste, angļu val.)
2. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks Latvijas dokumentālistu diskusija “Dokumentālistu pēcpusdienas snauda.” Piedalās Latvijas dokumentālisti ierobežotā skaitā. (formāts: klātiene, tiešsaiste, latviešu val.)
3. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks filozofa Ulda Tīrona saruna ar režisoru, filmas “Gunda” autoru Viktoru Kosakovski. (formāts: klātiene, angļu val.)
Reportāžas no filmu pirmizrādēm, simpozija un festivāla noslēguma tiek raidītas tiešsaistē, publicētas festivāla mājaslapā, kā arī tiek komunicētas ar plašsaziņas tīklu un kanālu palīdzību.
Plašai publikai kinoteātrī visas festivāla filmas tiks izrādītas š.g. augustā. Tad pat notiks arī tikšanās ar to autoriem.
Festivāla filmas uzņemšanas un norises laikā tiks nodrošināti visi valstī uz to brīdi spēkā esošie drošības pasākumi.
Detalizēta informācija par festivālu, filmām un jaunāko notikumu pārskats atrodams www.artdocfest.com
Festivāla un simpozija partneri un atbalstītāji ir Rīgas dome, kā arī Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls Current time un vācu televīzijas kanāls Deutche Welle. Informatīvais atbalsts: portāls Kino raksti, portāls Delfi, portāls www.lsm.lv, LTV

Kontakti, filmu programmmas un sīkāka informācija www.artdocfest.com un https://www.facebook.com/IDFF-Artdocfest-Riga-100811758353279/